Jeton wallet güvenilir mi

Son günlerde elektronik cüzdan (e-cüzdan) terimi sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Online alışverişlerde ve para transferlerinde artık insanlar kredi kartı veya banka havalesi gibi yöntemler yerine e-cüzdanları tercih etmeye başladılar. Özellikle de finansal bilgilerini çok fazla kurum ile paylaşmak istemeyen ve güvenliğe son derece önem veren şahıslar bu yöntemi ziyadesiyle tercih eder duruma geldi. Türkiye’de giderek yayılmaya başlayan digital cüzdan yani e-cüzdanlardan biri de Jeton Cüzdan sistemidir.

Uzun süredir Jeton Kart hizmeti sunan Jeton Venture Limited adlı İngiliz firması, yakın bir süre önce Jeton Wallet yani Jeton Cüzdan sistemini hayata geçirdi. Bu şirket İngiltere Ticaret Yasaları’na göre kurulan ve bu yasalara göre faaliyetini sürdüren bir şirkettir. Bu nedenle her türlü hizmetini mevzuata uygun bir biçimde yürütmek zorundadır. Birçok kişinin merak ettiği jeton wallet güvenilir mi sorusunun yanıtına geçmeden önce sizlere firma hakkında kısa bilgiler vermek istedik. Az önce de söylediğimiz gibi jeton markasının sahibi olan firma tamamen yasal bir firmadır. Ayrıca iştigal konusu işler ile ilgili birçok kurallara da uymak zorundadır. Bu kurallara birazdan değineceğiz.

jeton cüzdan

Jeton Venture Limited firması İngiltere ve Galler’de 10459236 kayıt numarası ile tescilli bir şirkettir. Mali İdare Makamı tarafından yetkilendirilmiş referans numarası 900768 olan kayıtlı bir E-Para Kurum Acentesidir. Şirketin resmi adresi 123, Regus City Point, 1 Ropemaker Street, EC2Y 9HT olarak geçmektedir. Jeton markası ise bu şirket tarafından tescillenmiştir.

Jeton cüzdan güvenlimi

Bu sistem online yani internet üzerinden çalıştığı için doğal olarak en güvenli olması gereken alan da sanal alemdir. Bu nedenledir ki www.jeton.com sitesinde veriler şifrelenmiş olarak PCI-DSS standartlarına uygun bir şekilde saklanmaktadır. Jeton wallet güvenilir mi sorusunun bir diğer yanıtı da sahtecilik ve dolandırıcılık konusunda çeşitli algoritmalar ile maksimum seviyede güvenliğin garanti edildiği sitede yer alan şartlar ve koşullar kısmında belirtilmektedir. Bu nedenle kullanıcılardan kimlik doğrulamak adına belgeler talep edilebileceği de yine bu kısımda belirtilmiştir.

Avrupa Elektronik Para Yönergesi‘nin 2009/110 / EC maddesi ve Birleşik Krallık (İlgiltere) ulusal mevzuatı gereği elektronik para hesaplarına yatırılan fonların emniyetinin ve likiditesinin (transferi) sağlanması için tüm önlemlerin alındığı yine firma tarafından beyan edilmektedir. Bir diğer önemli husus ise Veri Koruma Yasası (1998) haklarınızı ve kişisel bilgilerinizi koruyan yükümlülükleri de bulunmaktadır.

Son olarak bir Jeton Cüzdan hesabı açmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu noktada Jeton cüzdan nasıl alınır yazımıza da bakabilirsiniz. Jeton Cüzdan hesabınıza yalnızca sizin adınızı taşıyan ödeme araçlarının (banka hesapları, kredi kartları, bankamatik kartları vb.) eklenmesine izin verilmektedir. Diğer taraftan sistemden dilediğiniz zaman ayrılabilme özgürlüğüne sahipsiniz.


İÇERİĞİ PAYLAŞ!